Kıymetli okurlarımız!
Sizlerle bu yazımızda ‘Instagram’ hesabınızı nasıl gizleyebileceğinizi görsel ve yazılı olarak paylacağız.
Sosyal medyanın en popüler platformlarından biri olan ‘Instagram’da, hesapları gizli olmayan kullanıcılarının çoğu adına daha sonrasında ‘fake’ hesaplar açılmaya başlandı. Bu durum ‘Instagram’ kullanıcılarını zor duruma soktuğu için hesabınızın gizlilik ayarlarını yapmanız ‘Instagram’ tarafından önerilmektedir. Hesabınızı gizlediğiniz zaman, kişisel resimleriniz, aile fotoğraflarınız ve size ait ne var ise, sadece kişi/arkadaş listenizdekiler tarafından görüntülenebilecek. Bu nedenle sizi tanımayan kişilerin size ait resimleri görebilmesi için muhakkak sizi takip etmesi gerekecektir. Aşağıdaki adımları takip ederek, ‘Instagram’ hesabınızı gizleyebilirsiniz.
• İlk olarak ‘Instagram’ hesabımıza giriş yapıyoruz.
• Daha sonra profil sayfamızın üst tarafında bulunan ‘3 nokta’ simgesine (‘Ayarlar’ simgesi) tıklayıp işlemlerimize devam ediyoruz.

Instagram Hesabı Nasıl Gizlenir? (Resimli Anlatım)
• Gelen sayfayı aşağıya doğru çektiğimizde, karşımıza ‘Gizli Hesap’ menüsü gelecektir. Bu menünün sağ tarafında bulunan butonu sağ tarafa doğru çektiğinizde, hesabınız ‘gizli hesap’ olacak ve ‘Instagram’da arandığında bulunumayacak ve istemediğiniz kişiler sizin kişisel bilgilerinizi görüntüleyemeyecek.

İyi gezintiler dileriz.

Onurcan Albayrak

Yorum Yaz