Siz değerli okuyucularımızla bu yazımızda bir Instagram videosunu, taciz veya zorbalık nedeniyle şikayet etme işleminin nereden ve nasıl yapılacağını paylaşacağız.

Getirmiş olduğu yeniliklerle sosyal medyanın kısa süre içerisinde en popüler ağlarından biri olan Instagram, kullanımı bakımından da eğlenceli oluşuyla vazgeçilmezler arasında adından sıkça söz ettirmektedir. Instagram‘ın bir diğer vazgeçilmez özelliği de güvenilir olmasıdır. Bir Instagram kullanıcısı iseniz size ait olan hiçbir bir bilgi, hiçbir yazı ya da video paylaşımı, başkaları tarafından sağlanamayacaktır.

Örneğin, size karşı bir taciz ya da zorbalık içeren video paylaşımı yapılması durumunda, bu konunun Instagram‘a bildirilmesi durumunda, incelemeler Instagram tarafından yapılarak gerekli aksiyon alınacaktır.

İşlemler için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

  • Öncelikle boş bir internet sayfası açıp, adres satırını temizliyerek, “help.instagram.com/contact/4409631893800968” yazıp Enter‘a basıyoruz.

Bir Instagram Videosunu Taciz Veya Zorbalık Nedeniyle Şikayet Etme 1

  • Karşımıza Bir Instagram videosunu taciz veya zorbalık nedeniyle şikâyet edin” başlığı altında bir sayfa açılacaktır. Gelen sayfadaki bilgilendirmeler doğrultusunda işlemimizi gerçekleştiriyoruz.
  • “Instagram’da bulunan ve size veya başkalarına zorbalıkta ya da tacizde bulunan bir videoyu şikâyet etmek için bu formu doldurun. Sorunu incelememize yardımcı olmak için lütfen mümkün olduğunca çok detay verin.bilgilendirmesinin devamındaki formu dolduruyoruz.
  • Videonun bağlantısına erişebiliyor musunuz?kısmında
  • Evet seçeneğini seçtikten sonra işlemlerimize devam ediyoruz.
  • Şikâyet etmek istediğiniz videonun bağlantısını girin:kısmında, kişinin paylaşımının URL‘sini kopyalayıp girişini bu alana sağlıyoruz.
  • Videonun neden kötü amaçlı olduğunun açıklaması:kısmında paylaşılan içeriğin sizin için neden kötü amaçlı olduğunun detaylı açıklamasını yazıyoruz.
  • Hangi ülkenden şikâyette bulunuyorsunuz?kısmını Türkiye olarak belirliyoruz.
  • Daha sonrasında alt kısımda yer alan Gönder” butonuna tıklıyoruz. Instagram tarafından incelemeler yapılarak video paylaşımı sağlayan kişinin Instagram hesabı kapatılacaktır.

Bir Instagram Videosunu Taciz Veya Zorbalık Nedeniyle Şikayet Etme 2

Yorum Yaz