Siz değerli okuyucularımızla bu yazımızda Instagram‘da, cinsel suçlardan hüküm giymiş bir kullanıcıyı şikayet etme işleminin nasıl yapılabileceğini paylaşacağız.

Bir anda sosyal medyanın en popüler ağı haline gelen Instagram, cinsel suç işleme hükmü bulunan kullanıcıların bu sosyal ağdan yararlanmasına izin vermemektedir. Bu yönde açılan hesapların Instagram‘a bildirilmesi durumunda, hesaplar kapatılmaktadır. Ancak bu şikayetin nereden ve nasıl yapılacağının bilinmemesi nedeniyle, Instagram kullanıcıları bu talebi oluşturmakta zorluk yaşamaktadır.İşlemler için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

  • Öncelikle boş bir internet sayfası açıp, adres satırını temizleyerek “help.instagram.com/contact/334013860059654” yazıp Enter‘a basıyoruz.

Instagram’daki Hüküm Giymiş bir Cinsel Suçluyu Şikayet Etme (Resimli Anlatım) 2

  • Karşımıza Instagram’daki Hüküm Giymiş bir Cinsel Suçluyu Şikayet Etme” başlığı altında bir sayfa gelecektir.

Hüküm giymiş cinsel suçluların Instagram‘ı kullanmasına müsaade edilmez. Hüküm giymiş bir cinsel suçluya ait olan bir hesapla karşılaştıysanız, lütfen bu formu doldurarak bize bildirin. Not: Şikayetinizi işleme alabilmemiz için, bu kişinin hüküm giymiş bir suçlu olduğunu kanıtlayan belgelere ihtiyacımız olacaktır. açıklamasının devamındaki formun doldurulması gerekmektedir.

Instagram kullanıcı adınız (Varsa):kısmına (varsa) Instagram kullanıcı adınızı giriyorsunuz.

E-posta Adresiniz:kısmına ise Instagram‘ın sizinle iletişime geçeceği mail adresinizi giriyorsunuz.

Bildirmek istediğiniz kişinin adı ve soyadı:bölümüne de, şikayet edeceğiniz kişinin isim ve soyisim bilgilerini giriyorsunuz.

Bildirmek istediğiniz kişinin Instagram Kullanıcı adı:kısmına da şikayet edeceğiniz Instagram hesabının kullanıcı adını yazıyoruz.

Bu kişinin hüküm giymiş bir cinsel suçlu olduğunu kanıtlayan belgelerin bağlantısı:kısmına ise bilgisayarınızda varsa, şikayet edeceğiniz hesabın “URL” bilgisini giriyorsunuz.

Dosyaları seç:alanına ise isteğe bağlıdır; isterseniz kendi kimlik bilgilerinizi gönderebilirsiniz.

“Konuyla ilgili ek bilgi:” kısmına ise Sayın Instagram yetkilileri, ilgili hesap ile alakalı incelemelerin yapılarak konunun ele alınmasını rica ediyorum” şeklinde açıklama yazıp alt kısımda bulunan Gönder” butonuna tıklamanız halinde, Instagram tarafından gerekli incelemeler yapılarak hesabın kapatılması gerçekleştirilecektir.

Instagram’daki Hüküm Giymiş bir Cinsel Suçluyu Şikayet Etme (Resimli Anlatım) 3

İyi gezintiler dileriz.

Yorum Yaz