Her geçen gün kullanıcısını artıran Instagram, getirmiş olduğu yenilikler ve güvenilirliği ile bu ağın neden vazgeçilmez olduğunu kanıtlamaktadır. Bu ağda hızla artan taklit hesap kullanan kullanıcı sayısı da bir o kadar fazladır. Son zamanlarda Instagram‘a üye olma sırasında yaşanan sorunlardan biri de, daha öncesinde herhangi bir üyeliğinizin olmamasına rağmen alınan “E-posta adresi zaten kullanılmakta” hatasıdır. Alınan bu hata sonrasında, çoğu kullanıcılar daha öncesinde Instagram ile herhangi bir üyeliği olmamasına rağmen “hesap kullanılmakta” uyarısı sonrasında nasıl bir yol izleyeceğini bilememektedir.

Konunun araştırmasını siz değerli okuyucularımız için gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Instagram‘a üye olurken alınan hatanın giderilebilmesi adına aşağıdaki adımları izlememiz yeterli olacaktır.

  • İlk olarak boş internet sayfası açıp, adres satırını temizleyerek “help.instagram.com/contact/151081798582137” yazıp Enter‘a basıyoruz.

Instagram E-posta Adresi Zaten Kullanılmakta Hatasının Çözümü 2

  • Daha sonrasında karşımıza E-posta Adresi Zaten Kullanılmakta” başlığı altında bir sayfa açılacaktır.
  • E-posta adresinizle ilişkili bir Instagram hesabı varsa ve o hesabın sahibi değilseniz, lütfen bize bildirmek için bu formu kullanın.bilgilendirmesinin devamındaki formun doldurulması gerekmektedir.
  • Hangi sorunu bildiriyorsunuz?kısmında,
  • E posta adresim zaten kullanımda olduğundan, bir hesaba kaydolamıyorum.

seçeneğini seçiyoruz.

  • Hangi e-posta adresiyle ilgili sorun yaşıyorsunuz?kısmına kayıt olurken sorun yaşamış olduğunuz mail adresinin girişini sağlayıp işlemlerimize devam ediyoruz.
  • Lütfen sorunu açıklayın:kısmına Sayın Instagram Yöneticileri, asdada @hotmail.com adresi üzerinden giriş gerçekleştirmiş olduğum hesabımın üzerinden daha öncesinde bir hesap açıldığı uyarısı almaktayım ancak bu mail adresi üzerinden daha öncesinde bir hesap açmadığından ötürü konunun tarafınızdan incelemesinin yapılarak geri dönüşün tarafıma ivedilikle sağlanmasını istiyorumşeklinde bir açıklama girerek işlemlerimizi tamamlayıp, alt kısımda yer alan “Gönder” butonuna tıklamamız yeterli olacaktır. Mail hesabınız üzerine açılan Instagram hesabının, Instagram tarafından incelemesi yapılarak en kısa süre içerisinde kapatılıp size bilgilendirmesi yapılacaktır. Bu bilgilendirme sonrasında mail adresiniz üzerinden hesap oluşturarak, Instagram hesabınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Instagram E-posta Adresi Zaten Kullanılmakta Hatasının Çözümü 3

İyi gezintiler.

Yorum Yaz