Birçok yenilikleriyle kullanıcılarının gözbebeği haline gelen Instagram, kısa sürede sosyal medyanın vazgeçilmezleri arasında adından sıkça söz ettirmektedir. Güvenilirliği bakımından da diğer ağlardan kendini ayıran Instagram, getirdiği bir diğer yenilikle de kullanıcıların bu ağdan neden vazgeçemediğini kanıtlamıştır. Instagram‘da bir yorum, size taciz ya da zorbalık olarak görünüyorsa, bu durumu Instagram’a bildirmeniz halinde, gerekli incelemeler neticesinde bu yorum kaldırılarak, yorumun paylaşıldığı Instagram hesabı kapatılmaktadır.

Bir Instagram Yorumunu Taciz Veya Zorbalık Nedeniyle Şikayet Etme 2

  • Daha sonrasında karşımıza Bir Instagram yorumunu taciz veya zorbalık nedeniyle şikâyet edin” başlığı altında bir sayfa açılacaktır.
  • Instagram’da bulunan ve size veya başkalarına zorbalıkta ya da tacizde bulunan bir yorumu şikâyet etmek için bu formu doldurun. Sorunu incelememize yardımcı olmak için lütfen mümkün olduğunda çok detay verin. açıklamasının altında bulunan formu aşağıdaki şekilde dolduruyoruz.
  • Yorumun yapıldığı fotoğrafın veya videonun bağlantısını/URL’sini biliyor musunuz?kısmını Evet olarak işaretliyoruz.
  • Where was the comment posted?kısmında On an Photo” seçeneğini işaretleyip işlemlerimize devam ediyoruz.
  • Lütfen yorumu tıpkı Instagram hesabında göründüğünü şeklinde yazın:kısmına, sizi rahatsız eden yorumu kopyalayıp yapıştırıyoruz.
  • Bu yorumun neden kötü amaçlı olduğunun açıklaması:kısmına, yapılan yorumun sizin için neden dolayı kötü içerikli olduğunun, sizi neden rahatsız ettiğinin detaylı açıklamasını yazıyoruz.
  • Hangi ülkeden şikâyette bulunuyorsunuz?kısmını Türkiye olarak belirledikten ve bilgilerin eksiksiz şekilde girişini sağladıktan sonra alt kısımda bulunan Gönder” butonuna tıklıyoruz. Instagram tarafından yapılan şikâyetinin incelemesi yapılarak, ilgili hesap için gerekli aksiyon alınacaktır.

Bir Instagram Yorumunu Taciz Veya Zorbalık Nedeniyle Şikayet Etme 3

Yorum Yaz