Siz değerli okuyucularımıza bu makalemizde, çalınan veya şifresi unutulan Instagram hesabının nasıl kurtarılabileceğini kısaca anlatmaya çalışacağız.

Instagram Hesabı Nasıl Kurtarılır_ - 1

  • Öncelikli olarak telefonunuzdan Instagram uygulamasını açınız ve sonrasında kullanıcı adınızı yazınız ve bilerek yanlış şifre giriniz.
  • Ve sonrasında, aşağıdaki ekran görüntüsünde görüldüğü gibi Daha fazla yardıma mı ihtiyacın var?’ linkine tıklayın.

Instagram Hesabı Nasıl Kurtarılır_ - 2

  • Sonrasında açılan sayfada, ‘Benim fotoğraflarımın olduğu kişisel hesap’ ve/veya ‘Hesabımda hangi e-posta adresinin olduğunu unuttum’ seçeneklerine tıklayalım.

Instagram Hesabı Nasıl Kurtarılır_ - 3

  • Sonraki sayfada ‘Nasıl seninle iletişime geçeriz’ kısmındaki kutucuklara, Instagram‘ın sizinle iletişime geçebileceği ve aktif olarak kullanılan bir e-posta hesabı yazalım ve sonrasında ‘Benim fotoğraflarımın olduğu kişisel hesap’ seçeneğine tıklayalım.

Instagram Hesabı Nasıl Kurtarılır_ - 4

  • Daha sonra gelen ekranda ‘Hesabımdaki e-posta adresini biliyorum ama bu adrese giriş yapamıyorum’ seçeneğini tıklayın ve sonrasında aşağıdaki ekran görüntüsündeki gibi sorununuzu özet olarak yazdıktan sonra ‘Destek İste’ butonuna tıklayalım. Daha sonra girmiş olduğunuz irtibat e-mail adresine yaklaşık 5 dk sonra kod içeren bir mail gelecektir.

Instagram Hesabı Nasıl Kurtarılır_ - 5

  • Instagram‘dan gelen mailde kod numarasını, adınızı-soyadınızı, kullanıcı adınızı, A4 kağıdına okunaklı bir şekilde yazdıktan sonra, o kâğıdı elinizde tutup, o kağıtla beraber sanki vesikalık resim çekiliyormuşsunuz gibi resminizi çekilip, Instagram‘dan gelen maile hesap bilgilerinizi, adınızı-soyadınızı, kullanıcı adınızı yazıp, çekmiş olduğunuz resmi yükleyerek Instagram‘a geri mail dönmeniz gerekmektedir. Ve belirli bir süre sonrasında Instagram tarafından size geri dönüş yapılacaktır.

 

Hazırlayan: Burak ALTINDİŞ

 

Yorum Yaz