Siz değerli okuyucularımızla, vefat eden kişinin Instagram hesabının anıtlaştırma işlemlerinin nasıl yapılabileceğini paylaşacağız.

Kullanımı bakımından kısa süre içerisinde kullanıcılarının vazgeçilmezi haline gelen ve sosyal medyanın en popüler ağlarından biri olan Instagram‘da, kullanıcının vefatı sonrasında o hesabın anıtlaştırılması için talepte bulunması gerekmektedir.

Bu talebin nereden oluşturulup Instagram‘a bildirileceği bilinmemesinden dolayı, vefat eden kişinin bu konuda sorun yaşamaktadır.

Problemin çözümü ile ilgili araştırmayı siz değerli makale okuyucularımız için yaptık. Aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

  • Öncelikle boş bir internet sayfası açıp, adres satırını temizliyerek, “help.instagram.com/contact/452224988254813” yazıp Enter‘a basıyoruz.

Instagram’da Vefat Eden Kişinin Hesabını Anıtlaştırma (Resimli Anlatım) 2

  • Karşımıza Vefat Eden Bir Kişinin Instagram’daki Hesabını Anıtlaştırılması İçin Bildirme” başlığı altında bir sayfa açılacaktır.

Biri vefat ettikten sonra, bir akrabası veya arkadaşı talepte bulunursa vefat eden kişinin hesabını anıtlaştırırız. Bir yakınınızın hesabının anıtlaştırılmasını istiyorsanız, lütfen bu formu kullanarak bize bildirin.” açıklamasının devamında bulunan formun doldurulması gerekiyor.

Nüfus cüzdanınızda yazan adınız soyadınız:kısmına, kimlikte yer alan isim ve soyisim bilgilerinizi giriyorsunuz.

E-posta adresiniz:kısmına Instagram‘ın sizinle iletişime geçebileceği, sizin de erişim sağlayabildiğiniz bir mail adresi giriyoruz.

Vefat Eden Kişinin adı soyadı:kısmına, vefat eden kişinin isim ve soyisim bilgilerini giriyoruz.

Vefat Eden Kişinin Instagram hesabının kullanıcı adı:yazan bölüme ise, hesabın kullanıcı adı bilgisini giriyoruz.

Vefat Eden Kişinin Instagram hesabının bağlantısı:bölümüne ise, hesabın URL bilgisini ekliyoruz.

Vefat Belgesi:kısmına da, vefat belgesinin ekli olduğu bir alan varsa, onun URL bilgisini yapıştırabilirsiniz.

Instagram’da Vefat Eden Kişinin Hesabını Anıtlaştırma (Resimli Anlatım) 3

Ne zaman vefat etti?kısmına, anıtlaştırılacak hesap sahibinin ölüm tarihini giriyoruz.

“Ek bilgiler:” kısmına ise Sayın ‘’Instagram’’ yetkilileri asdad adlı kişinin vefatından dolayı hesabın anıtlaştırılarak kapatılabilmesi için yardımlarınız beklenmektedir.” şeklinde bir açıklama yazıp gönderdikten sonra, Instagram” tarafından gerekli incelemeler yapılarak hesap anıtlaştırılacaktır.

Instagram’da Vefat Eden Kişinin Hesabını Anıtlaştırma (Resimli Anlatım) 4

Yorum Yaz