Dünyanın en çok kullanılan kişisel paylaşım bloglarından biri olan Instagram’da paylaştığınız fotoğralarınızın beğeni sayısını arttırmak istediğinizde neler yapmanız gerektiğini sizler için derledik.

1-Otururken fotoğraf çektirdiğinizde yan tarafa dönük olarak oturun ve bir elinizi karnınızın üstüne koyarak belinizi daha ince gösterin.


2-Ayakta poz verdiğinizde ellerinizi gizlemeyin. Ellerinizi belinize koyarak, belinizi olduğundan daha ince gösterebilirsiniz.

3-Ayakta poz verdiğinizde sakın ellerinizi yana atmayın. Elinizi yana atmak yerine çenenize ya da belinize koymanız size alımlı bir görünüm kazandıracaktır.

4-Otururken poz verdiğinizde kollarınızı kapatmayın. Bu durum sizi savunma pozisyonuna sokacaktır. Kollarınızı kitlemeniz yerine, çene altınıza koymalı veya saçınızdan tutmalısınız.

5-Otururken poz verdiğinizde asla kameraya dönük oturmayın. Beliniz ve bacaklarınız kameraya paralel bakmalı, yüzünüz ise kameraya dönük olmalıdır.

6-Profil pozu verirken, boynunuz asla aşağı doğru bakmamalı. Dik duran bir boyun ve geri atılmış bir saç sizi daha alımlı gösterecektir.

7-Profil pozu verirken asla elinizle yüzünüzü kapatmayın. Yüzünüzü kapatmak yerine çenenize yapacağınız küçük bir dokunuş ile yüz hatlarınızı daha çok ön plana çıkarabilirsiniz.

Hazırlayan: Uğurcan ÜN

Yorum Yaz